Tablet PC Acer Iconia Tab B1-A71 Dual Core
Технологија

Tablet PC Acer Iconia Tab B1-A71 Dual Core

acer-iconia-tab-b1-a71-16gbProcessor: 1.2 Dual core CPU (MTK 8317T ) 
GPU graphics processor PowerVR SGX531 
Display - 7”, 1024 x 600 pixels , TN Glare (~170 ppi pixel density) Multi-Touch 5 Point 
Connectivity: Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, USB2.0 
Storage: 8GB ROM 
RAM Memory: 512 MB DDR3 
Primary Camera: 0.3 megapixels 
Memory Card Slot type microSD 
Expandable Storage Capacity: 32 GB 
USB 1 x Micro-B USB (Supporting USB 2.0 Client)
Audio Jack 3.5 mm Headphone Jack 
Rechargeable Lithium-ion polymer battery 2710 mAh 
Weight:< 320g 
Android 4.1.2 (Android Jelly Bean)

Гаранција: 12 месеци

 

 

 

 

 

 

цена: 6280 Ден.

 

 

 

 

Наша адреса:
ул. Беласица бр.2 (Скопски Саем)
1000 Скопје, Р. Македонија
Работно време:
Пон. до Пет. 8.30-16.30
Викенди: Неработни
Телефони:
T-HOME > 02 3172 808
MOBILE > 078 221 696

Каде се наоѓаме ?

Нашите нови канцеларии од 01 Ноември 2013 се наоѓаат во управната зграда на Скопски саем, на првиот кат, канцеларија бр. 216.


Зошто ја одбравме оваа локација ?

Во последните 2 години сменивме неколку локации во Скопје. Сепак приметивме дека Скопски саем е една од најдобрите од неколку причини:

 

1. Лесно не наоѓаат нашите клиенти и не треба нешто посебно да им објаснувме

2. Од центарот на градот сме оддалечени само 10мин.


3. На просторот на Скопски саем нашите клиенти можат да користат бесплатен паркинг, што не беше случај во центарот на градот.