Notebook Acer E1-532 2955U /Linux/Black
Лаптопи

Notebook Acer E1-532 2955U /Linux/Black

2011201314103222Processor: Intel ® Celeron Dual Core processor 2995U (1.40 GHz, 2 MB Intel ® Smart Cache) 
HDD: 500 GB, SATA, 5400 rpm / min 
Memory: 2GB DDR3 1600Mhz 
Display: 15.6 "HD 16:9 LED glossy TFT (1366 x 768) 
Video Card: Intel ® HD Graphics 
Interface: USB 3.0 (1x), USB 2.0 (2x), VGA monitor output, Gigabit Ethernet (10/100/1000), HDMI port, Wireless LAN 802.11 b / g / n (Wi-Fi), Bluetooth v4.0 + HS 
Optival Drive: Super Multi (DL DVD ± RW / CD ± RW) 
Camera: 1.3MP HD webcam 
Multimedia: Multi-in-1 card reader 
Built-in stereo speakers 
Battery 4cell Lithium Ion (Li-Ion) 
Maximum Battery Run Time 4 Hour 
Weight: 2:35 kg 
Size: 381.6 x 256 x 25.3 mm 
Operating system Linux/Free DOS

Гаранција: 24 месеци

 

 

 

 

 

цена: 15980 Ден.

 

 

 

Наша адреса:
ул. Беласица бр.2 (Скопски Саем)
1000 Скопје, Р. Македонија
Работно време:
Пон. до Пет. 8.30-16.30
Викенди: Неработни
Телефони:
T-HOME > 02 3172 808
MOBILE > 078 221 696

Каде се наоѓаме ?

Нашите нови канцеларии од 01 Ноември 2013 се наоѓаат во управната зграда на Скопски саем, на првиот кат, канцеларија бр. 216.


Зошто ја одбравме оваа локација ?

Во последните 2 години сменивме неколку локации во Скопје. Сепак приметивме дека Скопски саем е една од најдобрите од неколку причини:

 

1. Лесно не наоѓаат нашите клиенти и не треба нешто посебно да им објаснувме

2. Од центарот на градот сме оддалечени само 10мин.


3. На просторот на Скопски саем нашите клиенти можат да користат бесплатен паркинг, што не беше случај во центарот на градот.