Notebook Dell Inspiron 3521 Linux/Black
Лаптопи

Notebook Dell Inspiron 3521 Linux/Black

NOT05109Display: 15.6" 1.366 x 768 WXGA LED; HD 
CPU: Intel® 887 1.5GHz, 32nm; 2MB L3 cache 
Chipset: Intel® HM76 Express 
RAM: 4GB DDR3 1.600MHz, 2 slots, 
HDD: 320GB SATA 5400rpm 
Graphics: Intel® HD Graphics 
ODD: DVD±RW 
Network: IEEE 802.11b/g/n Dell 1703; Wi-Fi, 
Ethernet: 10/100Mbps 
Bluetooth™ 4.0; 
Ports: HDMI, USB3,0 x 2, USB2,0 x 2, RJ-45 
Card Reader 8 in 1 
HD Web Cam 
Battery 4 cell 
OS: Linux Ubuntu 12.04 (Precise Pangolin) 
Weight: 2,25kg 
Color: Black

Гаранција: 36 месеци

 

цена: 16980 Ден.

 

Наша адреса:
ул. Беласица бр.2 (Скопски Саем)
1000 Скопје, Р. Македонија
Работно време:
Пон. до Пет. 8.30-16.30
Викенди: Неработни
Телефони:
T-HOME > 02 3172 808
MOBILE > 078 221 696

Каде се наоѓаме ?

Нашите нови канцеларии од 01 Ноември 2013 се наоѓаат во управната зграда на Скопски саем, на првиот кат, канцеларија бр. 216.


Зошто ја одбравме оваа локација ?

Во последните 2 години сменивме неколку локации во Скопје. Сепак приметивме дека Скопски саем е една од најдобрите од неколку причини:

 

1. Лесно не наоѓаат нашите клиенти и не треба нешто посебно да им објаснувме

2. Од центарот на градот сме оддалечени само 10мин.


3. На просторот на Скопски саем нашите клиенти можат да користат бесплатен паркинг, што не беше случај во центарот на градот.