Notebook Dell Inspiron 3721/Linux/Black
Лаптопи

Notebook Dell Inspiron 3721/Linux/Black

NOT05109Display: 17.3" 1.600 x 900, HD; LED TrueLife™ 
CPU: Intel® Core™ i5 3317U 1.7 GHz (up to 2.6Ghz) 22nm; 3MB Intel® Smart cache; Hyper-Threading 
Chipset: Intel® HM76 Express 
RAM: 4GB DDR3 1.600MHz (2 memory slots, up to 6GB DDR3) 
HDD: 500GB SATA 5400rpm 
VGA: AMD® Radeon™ HD 7670M 1GB DDR3 
ODD: DVD±RW 
Network: IEEE 802.11b/g/n; Wi-Fi Dell 1704 
Bluetooth™4.0 + LE; 10/100 Mbps Ethernet adapter 
Ports: HDMI, USB 3.0 x 2, USB 2.0 x 2, RJ45 x 1,
Card Reader 8 in 1 
HD Web Cam 1MP 
Speakers: 2.0 
Waves MaxxAudio® 4.0 
Battery 6 cell 
OS: Linux Ubuntu 12.04 (Precise Pangolin) 
Color: Black

Гаранција: 36 месеци

цена: 32980 Ден.

 

Наша адреса:
ул. Беласица бр.2 (Скопски Саем)
1000 Скопје, Р. Македонија
Работно време:
Пон. до Пет. 8.30-16.30
Викенди: Неработни
Телефони:
T-HOME > 02 3172 808
MOBILE > 078 221 696

Каде се наоѓаме ?

Нашите нови канцеларии од 01 Ноември 2013 се наоѓаат во управната зграда на Скопски саем, на првиот кат, канцеларија бр. 216.


Зошто ја одбравме оваа локација ?

Во последните 2 години сменивме неколку локации во Скопје. Сепак приметивме дека Скопски саем е една од најдобрите од неколку причини:

 

1. Лесно не наоѓаат нашите клиенти и не треба нешто посебно да им објаснувме

2. Од центарот на градот сме оддалечени само 10мин.


3. На просторот на Скопски саем нашите клиенти можат да користат бесплатен паркинг, што не беше случај во центарот на градот.